Egyesületünkről

Megyénkben  1955 óta működik látássérülteket tömörítő szervezet.. Elsőként a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének Nógrád megyei szervezete néven, majd 2004-ben az országos szövetség átalakulásakor önálló szervezetként megalakult a Vakok és Gyengénlátók Nógrád Megyei Egyesülete.

Becslések szerint közel 1500 látássérült él megyénkben, melyből 577 a tagunk .

Egyesületünk fő feladata, hogy ellássa tagjai egyéni és kollektív érdekvédelmét, ezen belül módot nyújtson tagjainak érdekeik kifejezésére, lehetőséget teremtsen azok érvényesítésére és ellássa érdekképviseletüket.
Az érdekképviselet ellátása mellett elsősorban a működési területén élő vak, aliglátó vagy gyengénlátó tagjaink életviteli nehézségein is próbálunk segíteni, elsősorban segédeszköz adományozással.

Igyekszünk elősegíteni tagjaink  rehabilitációját, oktatását, művelődését és társadalmi integrációját.

Fontosnak tartjuk , hogy jó kapcsolatot építsünk ki más fogyatékkal élőket tömörítő,  szervezetekkel, hiszen együtt hatékonyabban tudjuk képviselni érdekeinket.